niedziela, 11 grudnia 2016

Podsumowanie sezonu 2016


Zbliża się koniec roku 2016, czas więc na krótkie podsumowanie. Dla nas był rekordowy pod każdym względem. Zacznę może od ilości przelotów. Odbyliśmy o
jeden lot więcej niż w poprzednim roku.Tak naprawdę to trzeci sezon, w którym dzieje się coś więcej niż tylko wakacyjny przelot na urlop. A tak było przez pierwsze cztery lata. Dzisiaj możemy odnotować na koncie 15 przelotów, dwa lata temu było ich 10, a w zeszłym roku 14. Taka stabilizacja byłaby dla nas dużym osiągnięciem i muszę przyznać, że jest szansa na utrzymanie tego trendu w przyszłym sezonie.


Byliśmy w tym roku w miejscu najdalej oddalonym od naszego domu: Punta Arenas w Chile to 14 291 km, a Ushuaia w Argentynie 14 284 km ( czywiście w linii prostej, samolotem). Do tej pory było to Puerto Iguazu w Argentynie 11 145 km i Foz do Iguazu w Brazylii 11 133 km. Pewnie długo nie pobijemy tych odległości, chyba że trafi się nam Australia lub Nowa Zelandia. Może kiedyś. W każdym razie dystans ponad 10 tys. kilometrów to już niezła dla nas wyprawa.  
Kolejny rekord to liczba odwiedzonych państw w jednym roku. Byliśmy w 11 , w kolejności : Włochy, Brazylia, Argentyna, Chile, Wielka Brytania, Grecja, Albania, Czechy, Austria, Hiszpania, Holandia (Czechy i Holandia przesiadkowo, ale wyszliśmy poza terminal). W poprzednim sezonie w dziewięciu. Dwa z tych państw odwiedziliśmy podróżując autokarem - polskim busem. Do naszego konta dodajemy cztery nowe państwa (w zeszłym roku było ich aż siedem), jest ich teraz na liście 21. 
Jeżeli chodzi o linie lotnicze to lecieliśmy trzema nowymi: LAN Airlines, TAM Linhas Aereas i Vueling Airlines, oraz po raz pierwszy samolotem typu Boeing 787 Dreamliner. W rankingu linii lotniczych na pierwsze miejsce wysunął się Wizzair, który z jedenastoma lotami wyprzedza Ryanaira - 10 lotów. Ten dystans w przyszłym roku znacznie się powiększy na korzyść Wizzaira. 
Na koniec dodam jeszcze, iż w podróżach spędziliśmy 44 dni. To na tyle, a teraz po kolei: 

Styczeń, luty - Mediolan, Buenos Aires, Ushuaia, Punta Arenas, Puerto Natales, El Calafate, Sao Paulo

Mediolan - Włochy

Buenos Aires - Argentyna

Buenos Aires - Argentyna

Ushuaia - Argentyna

Ushuaia - Argentyna

Punta Arenas - Chile

Puerto Natales - Chile

El Calafate - Argentyna

Sao Paulo - Brazylia

Czerwiec - Londyn

Londyn - Wielka Brytania

Londyn - Wielka Brytania

Lipiec - Korfu, Ksamil

Korfu - Grecja

Korfu - Grecja

Ksamil - Albania

Ksamil - Albania

Sierpień - Wiedeń

Wiedeń - Austria

  Wiedeń - Austria

Październik - Barcelona


Barcelona - Hiszpania

Barcelona - Hiszpania

Klasztor Montserrat - Hiszpania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz